Sila na zmenu

Ľudia ma tiež poznajú pod menom Kenťo. Narodil som sa v Kremnici a mám 3 súrodencov. Matka bola na našu výchovu často sama. Otec sa zbavoval svojich povinností, kašlal na všetko, mal svoje veci – prácu a kvalitnú závislosť. Veľa fajčil, chlastal a po práci sa intenzívne venoval maximálne telke. Moja akože výchova bola „uličná“. Keďže doma bolo normálne násilie a chlast, tak som často chodieval ku starým rodičom. Fyzické aj psychické vojny celej rodiny boli čoraz častejšie. Zle som prechádzal aj štúdiom na školách (množné číslo... ). Moje srdce sa zatvrdilo okolnosťami až časom úplne otupelo a bolo mi všetko úplne jedno. Začal som bývať často chorý, stal som sa známy svojimi úrazmi, ktoré sa na mňa lepili ako magnetky. Miloval som rebéliu voči všetkému, čo vykazovalo čo i len malý náznak pravidiel či systému. Navonok som pôsobil akože mi je všetko jedno a často som sa aj kvôli tomu dostal do bitiek, avšak vo vnútri som bojoval s depresiami, smútkom, nedôverou. Cigarety, chlast a mäkké drogy som si obľúbil už na základke. Drogy som nikdy nepovažoval za problém a narážky na moje rozbíjanie sa som bral so smiechom, vždy som si myslel, že mám všetko pod kontrolou. "Veď ja to všetko riadim, ja sa rozhodujem, ja viem najlepšie“. Zachutil mi môj vlastný sebaklam. "Je to môj život!!!!“. Odchody od vlastnej rodiny, odchody z reality... Mixoval som všetky druhy drog s chlastom, spoznával svet z iného uhla v iných farbách, iných ľudí za iných okolností a v iných stavoch. Hľadal som pokoj od zlých spomienok, chcel som však žiť iný život, ale aký? Do môjho zle vybudovaného sveta začala pôsobiť táto túžba a začali sa mi diať zvláštne náhody.

Jednèho dňa som stretol ľudí, ktorí síce vypadali ako moja krvná skupina, ale boli pri tom iní. Boli zdravì, slobodnì a vo všetkom veľmi silnì a hlavne šťastnì, Rado Hruška s manželkou, Braňo Lukačka s manželkou. Tìto ľudia ma prijali a „vychovávali" trpezlivo s láskou a rozprávali pri tom všetkom o Božej láske, realite toho, že jedine Biblia má pravdu a že to všetko nieje len rozprávka, že Boh je reálnejší, ako by som si myslel. Otvorili sa mi oči a spoznal som ako zle som žil a prišla sila žiť inak. Začal som inak vnímať veci, pravdu a zmysel života. Moje problémy a dôsledky môjho zlého životného štýlu a zlých pohľadov na život spôsobili veľa škody, veľa barièr v hlave a veľa zranení, za čo som zodpovedný iba ja sám.  

Sila na zmenu prišla po spoznaní pravdy, ktorá je v Biblii. Najväčšia zmena však prišla po tom ako spoznal jej autora., Ježiša Krista. Naučil ma milovať ľudí, avšak najprv som sa musel naučiť milovať sám seba. Dnes som zdravý, uzdravený z mnohých fyzických aj psychických chorôb. Chutí mi žiť, hoc život je ťažký a bojovať sa musí stále. Boh mi dal veľa verných a dobrých priateľov, preto som vďačný za klub MENORA vo Zvolene, sú pri mne vždy keď ich potrebujem a dnes už aj ja viem dávať silu strateným, závislým a slabým, to čo som ja pred časom dostal. To, čo som kedysi hľadal aj ja sám...


 

Loading...
Loading...